Nowe prawo dla obcokrajowców w Holandii

Maj 16, 2011 at 8:10 am Dodaj komentarz

Holenderskie posiedzenie rządu zmieniło prawo wiążące obcokrajowców zatrudnionych na terenie Niderlandów. Ma zahamować to przyjazd pracowników z UE do kraju a także przerwać przesiadywanie biednych obcokrajowców. Dużą grupę z nich reprezentują właśnie nasi rodacy. Przepisy wejdą w życie pierwszego stycznia 2012-go roku.

Zmiany w Holandii

Atutem opisywanego przepisu będzie szansa kontroli przyjezdnych mieszkańców Holandii. Praca i rozliczenie podatku z Holandii jest pod dużym nadzorem rządu. Pozwoli na wysyłanie do kraju Polaków, którzy nie pracują, nie odprowadzają podatków. Dodatkowo obniży to wykorzystanie przyjezdnych, którzy nie raz przez agencje pracy tymczasowej żyją w biednych warunkach. Rygorystyczne będą również szanse otrzymania zasiłku, którego warunkiem stanie się znajomość niderlandzkiego.

Mnóstwo dziennikarzy i polityków karci wspomniane zmiany Holandii. Sądzę, że tak czy siak, wciela to we własnym interesie. Holandia nie może pozwolić na zamianę państwa na skupisko biedy i bezrobotnych. Ustawa została wprowadzona również po słynnej sytuacji we Francji z Rumunami. Według mnie Holandia działa odpowiedzialnie, a potępienie polskiego ministra to prosta gra polityczna przed opozycją.

Reklamy

Entry filed under: Holandia. Tags: , .

Moja praca w Holandii Info dla Polaków: nowe prawo w Holandii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Podatki w Europie

Na stronie prezentujemy artykuły o podatkach w krajach Europy (Holandia, Niemcy, Anglia itp.). Dowiedz się jak odzyskać podatek z innych krajów. Dział Zwrot podatku zawiera wszelkie informacje na ten temat.

Najnowsze wpisy


%d blogerów lubi to: